OGŁOSZENIE
PREZYDENTA BYTOMIA
 
Prezydent Bytomia, działając na podstawie art. 7 ust. 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji  (Dz.U. z 2015 r., poz. 1777 z późn. zm.), zawiadamia
 
o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia.
 
Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia.
 
Celem konsultacji jest zebranie od interesariuszy rewitalizacji*) uwag i propozycji do projektu uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia.
 
Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w okresie od dnia 13 lutego 2017 r. do dnia 15 marca 2017 r. w formie:
 
1.      warsztatu z udziałem interesariuszy rewitalizacji w dniu  14 lutego 2017 r. w godz. 16:30 - 18:30, który odbędzie się w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy Rynku 26/5, IV piętro (budynek z windą i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), umożliwiającego omówienie projektu uchwały oraz składanie uwag lub propozycji ustnych do protokołu, a także składanie wersji papierowej wypełnionych formularzy konsultacyjnych,
2.      zbierania uwag ustnych,
3.      zbierania uwag lub propozycji w postaci papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego dostępnego:
a)      w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://bip.um.bytom.pl,
b)      na platformie konsultacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem www.konsultacje.bytom.pl,
c)      na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji pod adresem http://bytomodnowa.pl/dokumenty-do-pobrania,
d)      podczas warsztatu, o którym mowa w pkt. 1.
 
Ogłoszenie w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych będzie zamieszczone od dnia 13 lutego 2017 r.:
a)      w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://bip.um.bytom.pl,
b)      na platformie konsultacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem www.konsultacje.bytom.pl,
c)      na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://www.bytom.pl/,
d)      na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji pod adresem http://bytomodnowa.pl/dokumenty-do-pobrania,
e)      w sposób zwyczajowo przyjęty - na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2 i dodatkowo na tablicy ogłoszeń Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy Rynku 26/5,
f)        w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pok. 227, I piętro.
 
Formularz konsultacyjny i projekt uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia będzie dostępny od dnia 13 lutego 2017 r.:
a)      w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://bip.um.bytom.pl,
b)      na platformie konsultacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem  www.konsultacje.bytom.pl,
c)      na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji pod adresem  http://bytomodnowa.pl/dokumenty-do-pobrania,
d)      w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pok. 227, I piętro (budynek z windą i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, tj. w poniedziałek w godz. 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00,
e)      podczas warsztatu, który odbędzie w dniu  14 lutego 2017 r. w godz. 16:30 - 18:30 w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy Rynku 26/5, IV piętro (budynek z windą i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych).
 
Uwagi do projektu uchwały, podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, można składać  na formularzu konsultacyjnym w okresie od 13 lutego 2017 r. do 15 marca 2017 r.:
a)      drogą elektroniczną na adres: zp@um.bytom.pl,
b)      drogą papierową:
–        korespondencyjną na adres: Wydział Strategii i Funduszy Europejskich, Urząd Miejski w Bytomiu, ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom,
–        w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, pok. 227, I piętro (budynek z windą i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, tj. w poniedziałek w godz. 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00;
–        pracownikom Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu podczas warsztatu, o którym mowa w pkt. 1
lub drogą ustną codziennie w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pok. 227, I piętro (budynek z windą i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, tj. w poniedziałek w godz. 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.
 
 
 
 
 
 
UWAGA!
Nie będą rozpatrywane uwagi i propozycje:
■        z datą wpływu przed dniem 13 lutego 2017 r. oraz po dniu 15 marca 2017 r. (decyduje data wpływu korespondencji do Urzędu Miejskiego w Bytomiu),
■        w przypadku, gdy na formularzu konsultacyjnym nie będzie wypełnionej informacji o zgłaszającym,
■        złożone na formularzu konsultacyjnym niepodpisanym czytelnie imieniem i nazwiskiem,
■        przesłane w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym (za wyjątkiem uwag ustnych bądź propozycji zgłoszonych do protokołu podczas warsztatu, o którym mowa w pkt. 1 oraz uwag ustnych zgłaszanych w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, o którym mowa w pkt. 2).
 
Niezwłocznie po zakończeniu konsultacji społecznych sporządzona zostanie informacja podsumowująca ich przebieg, zawierająca wykaz zgłoszonych uwag wraz z ustosunkowaniem się do nich. Informacja zamieszczona zostanie:
a)      w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://bip.um.bytom.pl,
b)      na platformie konsultacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem www.konsultacje.bytom.pl,
c)      na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji pod adresem http://bytomodnowa.pl/.
 
 

*)  Interesariuszami rewitalizacji, w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji, są w szczególności:
1)      mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego;
2)      mieszkańcy gminy inni niż wymienieni w pkt 1;
3)      podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą;
4)      podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
5)      jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne;
6)      organy władzy publicznej;
7)      podmioty, inne niż wymienione w pkt 6, realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.

Załączniki

ogłoszenie Prezydenta z dnia 13.02.2017 r. projekt uchwały - Komitet Formularz konsultacyjny

Podsumowanie konsultacji

INFORMACJA PODSUMOWUJĄCA
PRZEBIEG WARSZTATU Z INTERESARIUSZAMI REWITALIZACJI W RAMACH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia.
 
 
Na podstawie art. 6 ust. 7 w związku z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji Prezydent Bytomia informuje o zakończeniu jednej z form konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia.
 
Zgodnie z ogłoszeniem konsultacje społeczne projektu uchwały prowadzone są w okresie od 13 lutego do 15 marca 2017 r.
 
Jedną z form konsultacji społecznych było przeprowadzenie warsztatu, który odbył się we wtorek 14 lutego 2017 r. o godz. 16.30 w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy Rynku 26/5.
 
W warsztacie udział wzięli:
-          Pan Jarosław Ogrodowski, ekspert reprezentujący Instytut Rozwoju Miast w Krakowie prowadzący warsztat,
-          Pani Izabela Domogała Naczelnika Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich  Urzędu Miejskiego w Bytomiu
oraz zainteresowani interesariusze rewitalizacji, tj. osoby fizyczne i przedstawiciele podmiotów działających na terenie miasta oraz pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Wszyscy zainteresowani interesariusze rewitalizacji mieli prawo wziąć udział w warsztacie.
 
Celem warsztatu było zapoznanie zainteresowanych interesariuszy rewitalizacji z projektem ww. uchwały, w tym omówienie propozycji funkcjonowania Komitetu Rewitalizacji Bytomia, przeprowadzenie dyskusji w tym zakresie oraz poznanie opinii i zebranie uwag ustnych do projektu tego dokumentu.
 
Podczas warsztatu przekazano zebranym podstawowe informacje zawarte w art. 7 ustawy o rewitalizacji dotyczące obowiązku powołania Komitetu Rewitalizacji. Wyjaśniono również podstawowe pojęcia dotyczące zasad wyznaczania składu i działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia. Podkreślono, że Komitet jest organem o funkcji opiniodawczej i doradczej Prezydenta Miasta w zakresie wdrażania „Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+” oraz stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy. Jego zadaniem jest dostarczanie w procesie rewitalizacji opinii i stanowisk, które mają pomóc władzom miasta w prawidłowym ukształtowaniu jego przebiegu, a praca w Komitecie będzie miała charakter społeczny. Na warsztacie wskazane zostały najważniejsze elementy wpisane w projekcie uchwały dotyczące koncepcji działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia, tj.:
-          jaka będzie liczebność i kto wejdzie w skład komitetu, jakie środowiska będą reprezentowane,
-          jakie będą uprawnienia członków Komitetu,
-          jakie będą procedury zgłaszania, wyboru i odwołania członków Komitetu,
-          według jakich zasad będzie pracował Komitet.
 
Druga część warsztatu odbyła się w formie dyskusji nad projektem uchwały, będącej przedmiotem konsultacji, której moderatorem był Pan Jarosław Ogrodowski. Uczestniczący w warsztacie interesariusze rewitalizacji wyrażali swoje opinie, zgłaszali uwagi oraz propozycje dotyczące zapisów zawartych w projekcie uchwały oraz zadawali pytania na temat procesu powołania i zasad działania Komitetu Rewitalizacji Bytomia. Ekspert prowadzący warsztat i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Bytomiu udzielili uczestnikom warsztatu szeregu wyjaśnień dotyczących zapisów projektu uchwały.
 
Protokół ze spotkania zawierający zgłoszone uwagi, propozycje i pytania stanowi załącznik do niniejszej informacji podsumowującej.
 
Informację podsumowującą przebieg warsztatu z interesariuszami rewitalizacji w ramach konsultacji społecznych podaje się do publicznej wiadomości poprzez jej wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 oraz na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu i na platformie konsultacji pod adresem www.konsultacje.bytom.pl.
 
Protokół z konsultacji z dnia 2017-02-23 Protokół z konsultacji z dnia 2017-05-17